Pdf

Özel Dörtgenler Çıkmış Sorular PDF

Dörtgenler Çıkmış Sorular PDF, Dörtgenler TYT Çıkmış Sorular PDF İndir, Yamuk Çıkmış Sorular PDF, Kare Çıkmış Sorular PDF, Paralelkenar Çıkmış Sorular PDF, Dikdörtgen Çıkmış Sorular PDF

Özel Dörtgenler Çıkmış Sorular PDF

Dörtgenler Konusu ÖSYM tarafından yapılan hemen hemen bütün sınavlarda mutlaka sorulmuştur. Dörtgenler Konusunun yapılabilmesi için özellikler üçgenler konusu çok iyi bir şekilde bilinmelidir. Üçgenler Çıkmış Sorular PDF konulu yazımıza buradan göz atabilirsiniz. Yazımızın sonunda sizlere dörtgenler konusuna ait çıkmış sorulardan oluşan pdf dosyasına ulaşmanız için bir link vereceğiz. . ÖSYM Dörtgenler Konusundan genellikle 2-3 soru sormaktadır. Dörtgenler Çıkmış Sorular PDF, 2017 TYT Çıkmış Dörtgen Soruları, 2017 LYS Çıkmış Dörtgen Soruları, 2018 TYT Çıkmış Dörtgen Soruları,2019 TYT Çıkmış Dörtgen Soruları, 2020 TYT Çıkmış Dörtgen Soruları,Geçen sene sorulan dörtgen sorusu, dörtgen çıkmış sorular, dörtgen konusu çıkmış soru pdf, dörtgen çıkmış sorular ve çözümleri, dörtgenler çıkmış soru pdf indir. Dörtgenler yıllara göre çıkmış sorular pdf, geometri konularına göre çıkmış sorular pdf,Dörtgenler konu konu çıkmış sorular pdf, Dörtgenler Çıkmış Sorular PDF, Dörtgenler TYT Çıkmış Sorular PDF İndir, Yamuk Çıkmış Sorular PDF, Kare Çıkmış Sorular PDF, Paralelkenar Çıkmış Sorular PDF, Dikdörtgen Çıkmış Sorular PDF

ÖSYM Özel Dörtgenler Konusundan Kaç Soru Soruyor?

ÖSYM Geometri’nin olmazsa olmazı dörtgenler ve özel dörtgenler konusundan her sene 2-3 soru sormaktadır. Dörtgenler ve özel dörtgenler konusu çok geniş bir konu olup aşağıdaki alt konu başlıklarını içermektedir. ÖSYM bu alt başlıklardan herhangi birinden soru sorduğunda bu dörtgenler ve özel dörtgenler çıkmış sorular olarak nitelendirilmektedir.

YKS AYT Geometri Soru Dağılımı
SORU DAĞILIMI 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2013 2012
Çokgenler 1 2 1 1 3 1 2
Özel Dörtgenler 1 4 6 5 3 5
TOPLAM 1 2 2 4 7 8 4 7

Dörtgenler ve Özel Dörtgenler Konuları 

  • Çokgenler
  • Dörtgenler
  • Yamuk
  • Paralelkenar
  • Dikdörtgen
  • Kare
  • Eşkenar Dörtgen
  • Deltoid

Dörtgenler ve Özel Dörtgenler Çıkmış Sorular

Bu yazımızda sizlere dörtgenler ve özel dörtgenlerçıkmış sorular pdf içeriği hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızın en alt kısmında bulunan linkten dörtgenler ve özel dörtgenler çıkmış sorular pdf içeriğine ulaşabilirsiniz. Dörtgenler konusuna ait son 5 yıl çıkmış sorular pdf dosyasını sizler için özenle hazırladık.

Özel Dörtgenler Çıkmış Sorular PDF 

 

NOT: Dörtgenler Çıkmış Sorular PDF içeriği sitemizde barındırılmamaktadır. İnternette herkese açık bir şekilde paylaşılan bir link tarafımızca sitemizde paylaşılmıştır. Sorular ÖSYM tarafından yayımlanmış olan sorulardır. Yayımlanması yasak olan sorular içerikte yer almamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu