HaberlerMEBRehberlik

Okullar Ne Zaman Açılacak?Tatil Uzayacak mı? Okullar Sene Sonuna Kadar Kapalı mı?

Ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını sonrası MEB, okulları iki hafta süre ile tatil etti. Bir çok öğrenci okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Peki okullar ne zaman açılacak?

Okullar Ne Zaman Açılacak?Tatil Uzayacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, Ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını sonrası Okulları iki hafta süre ile tatil etti. Bu süre zarfında öğrencilerin derslerinin aksamaması amacıyla uzaktan eğitim programı devreye sokuldu. Öğrenciler 23 Mart tarihinden itiraben müfredata uygun olarak, EBA ve TRT aracılığı ile uzaktan eğitim modeli ile derslerini işlemeye devam edecektir.

Öğrencilerin aklında ise okulların bir daha açılıp, açılmayacağı sorusu var. Avrupa da ve Dünya genelinde yaşanan salgın vakalarına bakıldığında en iyi örnek olarak Çin virüs salgınından yaklaşık olarak 3 ay sonra kurtulabildi. Kurtulabildi dediğimize bakmayın sadece kontrol altına almayı başardılar. Bu açıdan değerlendiğinde ülkemizde yaşanan salgının en az 3 ay sürmesi bilim dünyası tarafından beklenmektedir. Salgın tehlikesi tamamen geçene kadar okulların açılmayacağını göz önüne aldığımızda okulların 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılında bir daha açılmayacağını söylemek pekte zor değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu