GenelMotivasyonRehberlik
Trendler

Sınava Hazırlık Sürecinde Hedef Belirleme Ne Kadar Önemli?

Sınava Hazırlanmaya Başladığınız Şu Günlerde Hedef Belirlediniz mi?

Eylül ayı bitti bile artık birçoğumuz yavaş yavaş kitapları elimize almaya başladık. Peki bu süreçte hedeflerimiz belli mi? İstediğimiz bir bölüm var mı? Yoksa sadece çalışıyor muyuz? Peki hedefimiz yoksa ne kaybederiz geli konuşalım.

Öncelikle hedef belirleme sizi motive eden en önemli etkendir. Örneğin Eczacılık fakültesini istiyorsunuz ve ders çalışma hevesinizin gelmesi için kendinizi motive etmeye ihtiyacınız var. Bu durumlarda mutlaka hedefinize sarılmalısınız. Eczacılık fakültelerinin resimlerine internetten bakmak, eczacılık okuyan akraba eş dost ile ufak sohbetler etmek sizi ders çalışmaya itecek ve hayaliniz taze tutacaktır.

Diğer önemli bir husus ise, bir hedefiniz olması sizi ders çalışırken yönlendirecektir. Kazanmak istediğiniz bölümün puanı az çok bellidir. Bu bölüme girmek için ne kadar net yapmanız gerektiğini hangi derse ne kadar çalışmanız gerektiği de açıktır. Bu nedenle ders çalışırken de hedeflediğiniz bölümüm istediği puan türüne ve net sayısına göre bir program oluşturabilirsiniz.

Hedefinizi bir an önce belirleyin ve mümkün mertebe hedefinizi yüksek tutun. Hedefin yüksek tutulması emin olun sizin başarınızı arttıracaktır.

Belirlediğiniz hedef her ne kadar büyük olursa olsun. Hedefinizi mutlaka arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşın. Elbet size destek olacaklardır.

Benzer Paylaşım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker