Genel

Düşük sistem gereksinimli oyunlar #18

2020 yılında oynadığımız oyunlar doğal olarak günümüzün grafik standartlarına göre yapılıyor. Düşük sistem gereksinimli oyunlar listesinde oynaması en keyifli düşük sistemli oyunlar derlemesi yapıyoruz. Çıkış tarihleri eski olan veya basit grafiklere sahip olan bu oyunlar 4GB RAM ve Intel HD Graphics 4000’den fazlasını istemiyor.

Bir önceki listemize şuradan ulaşabilirsiniz:

Düşük sistem gereksinimli oyunlar nedir?

Düşük sistem gereksinimli oyunlar  olarak 4GB RAM ve Intel HD Graphics dengi ekran kartlarını baz aldık. Bu özellikler çoğumuzun bilgisayarında bulunuyor. Bu da oyunları herkes için oynanabilir kılıyor. Listedeki oyunların çıkış tarihi genel olarak 2010 yılından önce. Yani o zamanlar yüksek sistem gereksinimli oyunlar arasındaki yapımlar bugünün düşük sistemli oyunlar listesinin arasında.

İşte sizin için derlediğimiz, düşük bütçeli sistemler için oyunlar…

Doom 3 BFG Edition

Doom serisinin 3D grafiklere sahip efsane oyunu hafızalarda her zaman tahtını koruyacak. BFG edition bir ek paket, önceki oyunların içeriklerinin bir kısmını bizler için birleştiriyor. Bu da oyunu daha oynanabilir kılıyor. Bilindiği üzere ilk çıkan Doom oyunu ilk FPS türü oyunlardandı. Ardından gelen oyunlar onu daha da mükemmelleştirdi, şuan serinin son oyunu olan dördüncü oyunu “DOOM” adıyla satılıyor. Yeni oyundan ziyade eskiyi denemek isterseniz sistem gereksinimleri şöyle:

İS: Windows Vista / Windows 7

İşlemci:2.0 GHz çift çekirdekli

Bellek:3 GB RAM

Ekran kartı:NVIDIA GeForce 9800 GT / ATI Radeon HD 5750, 512 MB video RAM

Boş alan:11 GB

Need for Speed Carbon

Bir dönemin efsane oyunu olan Need for Speed Carbon günümüz yarış oyunlarına taş çıkarır. Grafikleri ve fizik motoru muhteşem olmasa da bizi bu oyuna çeken bir şey var. Eski günlerin anısına bu araçları denemek, hep aynı haritada rekabet etmek unutulmaz bir his. Çıktığında milyonlarca kopya satan bu oyun bence günümüzde hala oynanmayı hak ediyor. Eğer sisteminiz Forza gibi yüksek grafikli oyunları kaldırmıyorsa NFS Carbon size daha keyifli anlar yaşatacak.

İşletim Sistemi: Windows 2000 / Windows XP
İşlemci: Intel Pentium 4 1.70GHz / Mobile AMD Athlon XP-M 2800+
Ekran kartı: GeForce4 MX 440 / RADEON 9200 SE
Bellek: 512 MB RAM
Boş Depolama Alanı: 11 GB

Benzer Paylaşım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker